• O škole - ZŠ s MŠ Šúrovce

ZŠ Šúrovce od 1.1. 1998 funguje ako právny subjekt a od  1.7.2003 po priradení MŠ je Základná škola s materskou školou. V tomto školskom roku sa vyučuje v jedenástich triedach.

K dispozícii máme počítačovú učebňu, učebňu biológie, špeciálnu učebňu pre fyziku a chémiu, telocvičnu, školský klub pracujúci v troch oddelenia, jedáleň, kvalifikovaný učiteľský zbor, krásne parkové okolie a športové ihriská.

Naším poslaním je vychovávať a vzdelávať žiakov, ktorí budú chápať seba i iných, budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy a dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie. Chceme, aby naši žiaci odchádzali zo školy ako slobodní, zodpovední mladí ľudia, ochotní sa ďalej učiť a tvorivo žiť. Aby sa v ďalšom živote, na štúdiách i v práci dokázali uplatniť svojimi schopnosťami a vedomosťami, ktoré získali na základnej škole. Snažíme sa predchádzať negatívnym vplyvom súčasnej doby ako sú drogy, násiele, kriminalita, záškoláctvo, šikanovanie, nenávisť. Sústavne a cieľavedome sa podieľame na vytváraní zdravého, ekologicky čistého a estetického prostredia školy. Naša škola patrí medzi školy s environmentálnym zameraním, sme zapojení do projektov: Zelená škola, Ovocie do škôl, Zbierame baterky.

Aktívne podporujeme talentovaných a nadaných žiakov individuálnym prístupom a zapájaním do súťaží a predmetových olympiád na úrovni školy, okresu a kraja. Zvýšenú pozornosť venujeme i slaboprospievajúcim žiakom v spolupráci s rodičmi, s PPP a individuálnym prístupom zvyšujeme ich vzdelanostnú úroveň.  Po vyučovaní môžu žiaci navštevovať rôzne záujmové krúžky ako: Výtvarno-dramatický krúžok, Futbalový krúžok, Anglický jazyk pre I. stupeň a MŠ, Informatický krúžok, Tvorivé dielne, Tanečný krúžok, Krúžok CO, Malí hasiči.

V ŠKD zabezpečujeme telesný a duševný vývoj detí rozvíjame mravnú, etickú, estetickú a telesnú kultúru. Pestujeme u detí morálno – vôľové vlastnosti, citovú výchovu, utvárame dobré vzťahy medzi dievčatami a chlapcami a vekove rozdielnymi skupinami. Vytvárame vhodné podmienky pre záujmovú činnosť žiakov.

Škola je zapojená do projektov Digitálne učivo na dosah a Digiškola. Žiaci majú možnosť nadobudnúť i zručnosti a schopnosti v tejto oblasti: práca s PC v prostredí MS Windows - MS Word, MS Excel. tvorba prezentácií pomocou aplikácie MS PowerPoint, internet a vzdelávanie sa prostredníctvom zábavných výučbových programov.

Úzko spolupracujeme s Radou školy, Združením rodičov, s Obecným úradom a ostatnými organizáciami v obci pre sústavné vytváranie čo najlepších podmienok a zvyšovanie celkovej úrovne školy.

• Elokované pracovisko ako súčasť Základnej školy s materskou školou Šúrovce
      • 033/ 5595204
      • Nová 169/96, 919 25 Šúrovce Slovakia
      • Mgr. Lenka Barteková tel. číslo : 033/5595258 mobil: 0905758894 email: zsmssurovce@gmail.com