• Zápis do MŠ

• Vedenie Základnej školy s materskou školou v Šúrovciach oznamuje, že zápis detí do materskej školy pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční v budove MŠ nasledovne:

13.5.2024 - 17.5.2024 v čase od 11.00 do 15.30

Podmienky prijímania do materskej školy:

1. Prednostne sa budú prijímať deti, pre ktoré bude plnenie predprimárneho vzdelávania povinné s trvalým pobytom v obci ( jedná sa o deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia  5 rokov veku).
              2. Deti, ktoré budú pokračovať v plnení PPV, t. j. dieťa podľa § 28a ods. 3 školského zákona.
              3. Deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie Reálne uplatnenie práva na školský rok 2024/2025 - deti, s trvalým pobytom v obci, ktoré dovŕšia 4 roky veku do 31.08. 2024.

Až po prijatí všetkých týchto detí sa pristúpi  k prijímaniu ostatných detí.

Hlavným kritériom pri  prijímaní ostatných detí  bude vek dieťaťa:

- Deti, ktoré dovŕšia do 31.08. 2024 3 roky

- Výnimočne deti po dovŕšení  dvoch rokov veku   ( ak je voľná kapacita  a dieťa má osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky, je primerane samostatné -nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa ).

Na zápis treba priniesť:

1) občiansky preukaz zákonného zástupcu

2) rodný list dieťaťa (z dôvodu kontroly údajov)

3) písomnú žiadosť zákonného zástupcu (podpísanú obomi zákonnými zástupcami)

- tlačivo je k dispozícii v materskej škole

Ziadost_MS_2024-2025.doc

4) potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa absolvovať predprimárne vzdelávanie, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní

Vyjadrenie_lekara_o_zdravotnom_stave_dietata_MS.(1)(2).docx

5) ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného  zariadenia  poradenstva a prevencie.

Dôležité pokyny k zápisu MŠ

Podľa § 144a školského zákona účinného od 1. januára 2022 sa na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje v správnom konaní, teda aj na žiadosti o prijatie do MŠ sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Zákonní zástupcovia sa môžu dohodnúť, že žiadosť podpisuje iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ sa doručí iba jednému zákonnému zástupcovi, ak písomné vyhlásenie o tejto skutočnosti doručia/predložia riaditeľke školy.

Priloha_A__Pisomne_vyhlasenie_o_podpisovani_dokumentov(1).docx

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak:

- jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa,

- jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov podpísať (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje, nie je explicitne určený, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad potvrdením od všeobecného lekára zákonného zástupcu, ktoré nie je schopný sa podpísať )

- vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa (spôsob preukázania uvedenej skutočnosti ani doklad, ktorým sa táto skutočnosť preukazuje nie je explicitne určený, túto skutočnosť je možné preukázať napríklad písomným vyhlásením

Priloha_C_Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_prekazke(2).docx

• Elokované pracovisko ako súčasť Základnej školy s materskou školou Šúrovce
        • 033/ 5595204
        • Nová 169/96, 919 25 Šúrovce Slovakia
        • Mgr. Lenka Barteková tel. číslo : 033/5595258 mobil: 0905758894 email: zsmssurovce@gmail.com
        • Dušana Haršányová tel. číslo materská škola: 033/5595204 email: mssurovce12@gmail.com
        • 2021364136